Budoucnost? Continental sází na pampelišky

Tagy:  Continental, Urban Taraxagum, pampelišky, Black Chili, budoucnost, alternativy, kaučuk

Sponzorované odkazy:

Budoucnost? Continental sází na pampelišky

Významný německý výrobce uvede na Tour de France limitovanou sérii pneumatik, jsou vyrobené z kaučuku pocházejícího z pampelišek.

Blížící se vrchol cyklistické sezony, slavná Tour de France, láká i výrobce pneumatik. Continental se letos rozhodl představit novou limitovanou sérii obutí pro cyklisty. Závodní týmy ale zatím zůstanou u konvenčních a prověřených technologií.

Co nabízí novinka? Jedná se o první cyklistické pneumatiky s kaučukem z pampelišek. Nesou název Urban Taraxagum, přesto bude šestice závodních týmů (Ineos, FDJ, Movistar, Bahrain-Merida, Katusha-Alpecin a Sunweb) využívat prověřený model Competition Pro LTD. Pochopitelně budou mít pneumatiky Continental i vozidla těchto týmů, v tomto případě půjde o model PremiumContact 6.

Vedle známé německé značky využívají nejlepší cyklisté světa rovněž konkurenční pláště Vittoria, Specialized S-Works, Michelin, Challange, Mavic, Schwable, Hutchinson nebo Kenda. Obvyklá velikost je 25, případně 26 milimetrů.

Continental u příležitosti slavnéh závodu připomíná mnohaleté zkušenosti s výrobou závodních pneumatik pro Tour de France a také chce tímto způsobem „stavět pomyslné mosty mezi cyklisty a řidiči automobilů“. Už na Tour de France bude pneumatikářský gigant nabádat obě strany k větší vzájemné ohleduplnosti.

Kaučuk z pampelišek je budoucnost?

Continentalu prý záleží na trvalé udržitelnosti a to dokládá úplně první série cyklistických pneumatik vyrobené ze speciálního druhu pampelišek. „Model Urban Taraxagum reprezentuje univerzální pneumatiku pro sportovní a závodní bicykly populární velikosti 35–622. Tento rok Continental vyrobí první limitovanou sérii těchto pneumatik,“ uvádí výrobce.

Nová pneumatika se vyvíjí a vyrábí ve výzkumném a vývojovém centru v Korbachu. A co více – specifický kaučuk je z výzkumných laboratoří Continentalu v Anklame. Ty byly otevřeny loni v prosinci a jsou zaměřeny právě na tuto oblast, dokonce i kaučuk Taraxagum se sbírá právě tam, v severovýchodním Německu. Rovněž tam se provádí nespočet testů týkajících se šlechtění a zpracování pampelišek. Vše za jediným cílem – získat zdroj kaučuku, který by mohl být plnohodnotnou alternativou tropického kaučukovníku.

To se ostatně týká i směsi, kterou motoristická veřejnost dnes již zná pod názvem Black Chili. Ačkoliv se v současné době využívá i při výrobě vysokovýkonných plášťů pro automobily, byla původně vyvíjena pro jednostopá vozidla.

Continental představí pneumatiky vyrobené z pampelišek. Vypadají zcela konvenčně. Foto: www.continental-pneumatiky.czContinental představí pneumatiky vyrobené z pampelišek. Vypadají zcela konvenčně. Foto: www.continental-pneumatiky.cz

Continental si novinku chválí. „Model Urban Taraxagum s integrovaným nárazníkem Vectran je pohodlná sportovní pneumatika, která boří existující konvence ve výrobě pneumatik,“ prohlásil Thomas Falke, vedoucí obchodní jednotky pro dvoukolová vozidla ve společnosti Continental.

Německý pneumatikářský gigant je také jeden z pěti hlavních partnerů slavného cyklistického závodu. Logo Continental bude vždy na oblouku nad cílovou čárou stejně jako na oblouku „flamme rouge“, umístěném kilometr před cílem. Zástupce Continentalu také po každém závodním dni předá na pódiu trofej vítězovi etapy.

Článek Budoucnost? Continental sází na pampelišky byl publikován 24. června 2019 v 00.00 v rubrice Informace, Letní pneu a Výrobci. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...